Mezinárodní jazykové zkoušky FCE

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English:

First (FCE) – úroveň B2

Naše přípravné kurzy na FCE naleznete zde: on-line přihláška

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English: First (FCE) je jedna z nejrozšířenějších a nejžádanějších mezinárodních zkoušek, které můžete z angličtiny složit. Patří do skupiny tzv. ESOL zkoušek (English for Speakers of Other Languages) a pořádá ji Britská rada třikrát ročně – v prosinci, březnu a v červnu. Její výhodou je vzájemná porovnatelnost a uznatelnost mezi státy.

mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English: First (FCE)

Tyto zkoušky patří v mezinárodním měřítku mezi nejuznávanější v oblasti obchodu, průmyslu, bankovnictví, aerolinií, stravování, atd. Zaměstnavatelé a řada zahraničních univerzit a institucí ji požadují jako doklad o studiu a stupni znalostí studenta.

Každoročně absolvuje tuto zkoušku více než 270 000 lidí ve 100 zemích. Studenti v této úrovni by měli s přehledem zvládat běžnou psanou i telefonickou komunikaci, číst učebnice a články a komunikovat s rodilými mluvčími. Zároveň se jedná o efektivní přípravu pro další zkoušky vyšších úrovní, jako např. Advanced (CAE) nebo Profiniency (CPE).

Všechny naše jazykové kurzy angličtiny ať už odpolední a večerní pro veřejnost nebo pomaturitní kurzy se připravují na tyto mezinárodní jazykové zkoušky různých úrovní.

 

Termíny zkoušky FCE na 2016

Termíny zkoušek 2016 – 4.6.2016 a 7.6.2016 – letní termín pro písemnou část, (období pro část Speaking je 20.5.-12.6.2016)

Cena: 4.450 Kč

Termíny podání přihlášek (vždy cca 3 měsíce před konáním):mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English First (FCE)

  • Řádný termín 6.3.- 18.4. (letní termín)
  • Pozdní termín 13.5.2016 + poplatek 700 Kč

Výsledky zkoušek skládaných papírovou formou jsou k dispozici za 4 až 6 týdnů po vykonání zkoušky.

 

Formát zkoušky

Mezinárodní jazykové zkoušky FCE se skládají ze 4 částí. Ve stejný den absolvujete čtení s gramatikou, psaní a poslech. Ústní část zkoušky se většinou pořádá v jiný den. 

 FCE / FCEFSČTENÍ A GRAMATIKAPSANÍPOSLECHMLUVENÝ PROJEV
Trvání1 h 15 min1 h 20 min40 min14 min
Hodnocen (% z celku)40%20%20%20%

 

Obsah mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English: First (FCE) – aktualizace k r. 2015

PaperContentPurpose
Reading and Use of English(1 hour 15 minutes) 

7 parts/

52 questions

Shows you can deal confidently with different types of text, such as fiction, newspapers and magazines. Tests your use of English with tasks that show how well you can control your grammar and vocabulary.
Writing 
(1 hour 20 minutes) 
2 partsRequires you to be able to produce two different pieces of writing, such as letters, reports, reviews and essays.
Listening 
(about 40 minutes) 

4 parts/

30questions

Requires you to be able to follow and understand a range of spoken materials, such as news programmes, presentations and everyday conversations.

Speaking 
(14 minutes per pair of candidates) 

4 partsTests your ability to communicate effectively in face to face situations. You will take the Speaking test with one or two other candidates.

linka jazyková škola